Jautājumi un atbildes


Cik brīvprātīgo būs nepieciešami NATO samita laikā?

Lai nodrošinātu veiksmīgu NATO samita norisi, būs nepieciešami apmēram 600 brīvprātīgo dažādās ar NATO samita organizāciju saistītās jomās.

Atpakaļ

Kādās jomās būs nepieciešami brīvprātīgie?

Ņemot vērā to, ka tik liela mēroga pasākuma organizēšana saistīta ar nepieciešamību ātri un koordinēti darboties visdažādākajās jomās, brīvprātīgo palīdzība būs nepieciešama Preses centrā, nevalstisko organizāciju konferencēs un kultūras pasākumos. Tāpat atbalsts būs nepieciešams transporta un loģistikas koordinācijā, informāciju tehnoloģiju jomā un arī saistībā ar organizatoriski tehniskiem jautājumiem.

Atpakaļ

Kas var pieteikties par NATO samita brīvprātīgo?

Mēs meklējam motivētus, enerģiskus jauniešus, kuri ir vismaz 18 gadus veci un kuriem ir Latvijas Republikas pilsonība. Ikviens Latvijas students vai vidusskolēns, kurš vēlas iegūt starptautisku, unikālu pieredzi un redzēt, kā realitātē tiek organizēti šāda mēroga pasākumi, kā tiek veidota starptautiskā politika un kā strādā starptautiskie masu mediji, ir laipni aicināts pieteikties palīdzēt.
Brīvprātīgajiem nepieciešamas angļu valodas zināšanas, taču vienmēr būs iespējams atrast arī darbiņus, kuros svešvalodu zināšanu trūkums nebūs šķērslis.

Atpakaļ

No kura brīža būs nepieciešami brīvprātīgie?

Sagatavošanās darbi NATO samitam jau sākušies, un arī brīvprātīgo palīdzība būs nepieciešama vēl pirms pašas NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes. Daļa jauniešu darbu varēs uzsākt jau novembra vidū, no 13. līdz 17.novembrim, ar iespēju turpināt darboties arī citās dienās. Samita norises dienās, 28. un 29.novembrī, būs nepieciešams vislielākais brīvprātīgo skaits. Kopumā palīgi būs nepieciešami laikā no 13. līdz 30.novembrim.

Atpakaļ

 Kāds būs brīvprātīgo darba laiks?

Darba laiks mainīsies atkarībā no veicamajiem pienākumiem. Paredzams, ka daļa darbu tiks organizēta maiņās, tāpēc tiem, kas nevarēs strādāt visu dienu, būs iespēja darboties arī rīta vai vakara maiņās. Darbs būs jāveic gan telpās, gan arī ārā.

Droši vari pieteikties arī uz strādāšanu vairākas dienas pēc kārtas, jo NATO samita organizēšanas birojs jau informējis Latvijas augstskolas par pieteikšanos NATO samita brīvprātīgo darbam, un lielākā daļa augstskolu šādu iniciatīvu atbalsta.

Atpakaļ

 Bez kā es nevarēšu iztikt kā NATO samita brīvprātīgais?

Noteikti būs nepieciešams tumšs uzvalks vai kostīms (meitenēm), balts krekls vai blūze un tumšas kurpes.
Ja neesi rīdzinieks, noteikti jāpadomā, kur varēsi Rīgā pārnakšņot NATO samita dienās, jo tava klātbūtne sanāksmes norises vietās var būt nepieciešama jau ļoti agri no rīta vai vēlos vakaros.

Atpakaļ

Ko es iegūšu strādājot par NATO samita brīvprātīgo?

Brīvprātīgā darbs NATO samitā būs vienreizēja iespēja īsā laika posmā gūt būtisku pieredzi lielā starptautiska mēroga pasākumā, kā arī virkni svarīgu praktisko iemaņu, kas noder gan personīgajā, gan profesionālajā izaugsmē. Tas ļaus vērot darbā pieredzējušus Latvijas un NATO speciālistus, no kuriem mācīties un strādāt plecu pie pleca. Tā noteikti ir izdevība pārbaudīt pašam savas spējas, iegūt vairāk informācijas par jau zināmu, bet vēl līdz galam neizpētītu interešu jomu, kā arī, protams, iespēja iegūt jaunus paziņas.

NATO samita brīvprātīgais – tas ir cilvēks, kam būs iespēja redzēt to, kas citiem paliek apslēpts, būt notikuma epicentrā un gūt jaunas zināšanas. Tādējādi tiek nostiprināta pieredzes bāze, kas ir īpaši nozīmīga turpmākai karjeras attīstībai.

Darbu beidzot, ikviens brīvprātīgais saņems oficiālu Aizsardzības ministrijas izdotu sertifikātu, kas apliecinās dalību NATO samita organizēšanā un norisē. Tāpat visiem brīvprātīgajiem NATO samita laikā tiks nodrošināta ēdināšana un iespēja izmantot sabiedrisko transportu par brīvu. Visbeidzot, atkarībā no darba pienākumiem un veicamajām funkcijām, daļa NATO samita brīvprātīgo savā īpašumā iegūs arī vējjakas, džemperus, kaklasaites vai šalles ar NATO simboliku.

Atpakaļ

Kā un kur var pieteikties par brīvprātīgo darbam NATO samita laikā?

Jebkurš interesents var atrast pieteikuma anketu brīvprātīgo darbam NATO samita mājas lapā www.rigasummit.lv. Lejupielādē to, aizpildi, pievieno savu CV un atsūti NATO samita brīvprātīgo koordinatorei Daigai Livčānei pa e-pastu daiga.livcane@mod.gov.lv

Atpakaļ

Līdz kuram laikam var pieteikties par NATO samita brīvprātīgo?

Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo un palīdzēt NATO samitam noritēt veiksmīgi, tad Tev jāpiesakās līdz 2006.gada 20.septembrim.

Atpakaļ

Kur meklēt papildus informāciju?

NATO samita birojā Tev visu vēl precīzāk pastāstīs brīvprātīgo koordinatore Daiga Livčāne, tel. 7017756, mob.tel. 26670478, e-pasts: daiga.livcane@mod.gov.lv

Atpakaļ

Kur es varu iegūt pieteikuma anketu brīvprātīgo darbam?

Anketa ir atrodama šeit.

Atpakaļ

Citāts

Runcis Rūdis un Inspektors Bruno Bebrs

„Šobrīd aktīvi gatavojamies ceļu satiksmes drošības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanai NATO samita laikā. Rūpīgi vācot un analizējot informāciju, esam noskaidrojuši, ka NATO samita dalībnieki kopumā mēdz būt klusāki un kārtīgāki nekā hokeja fani vai Eirovīzijas līdzjutēji, tādēļ jau tagad ar prieku berzējam ķepas un gaidām viesu ierašanos Latvijā."
- Runcis Rūdis un Inspektors Bruno Bebrs

Ziņas