Noslēdzies vizuālās mākslas konkurss „Uzzini par NATO!”

07.11.2006.

Pusotra mēneša garumā bērni no visas Latvijas varēja zīmēt, līmēt un krāsot, lai uz papīra paustu savas asociācijas ar NATO un attēlotu aizsardzību kā uz zemes, tā gaisā un jūrā. Tagad vizuālās mākslas konkurss skolēniem „Uzzini par NATO!” ir noslēdzies un zināmi arī tā uzvarētāji.

Kopumā konkurss guvis necerēti lielu atsaucību un iesniegti vairāk kā 1500 bērnu zīmējumi. 1.-4.klašu grupā laurus plūca Krišs Kopštāls no Brocēnu vidusskolas, Kaspars Vanka no Limbažu mākslas skolas un Amanda Marija Sproģe no Priekuļu vidusskolas. Pamatskolas vecāko klašu audzēkņu kategorijā, 5.-9.klašu grupā, konkursa komisija par labākajiem atzinusi Valmieras Viestura vidusskolas skolnieces Zanes Dāvidsones, Limbažu mākslas skolas audzēknes Alises Paegles un Aizputes vidusskolas skolnieces Agates Ezeras darbus. Pilns uzvarētāju saraksts pieejams NATO samita mājas lapā www.rigasummit.lv sadaļā „Interesanti”.

No iesniegtajiem darbiem atlasīti 13 labākie, kas būs par pamatu īpašam 2007.gada galda kalendāram, ko dāvanās saņems NATO samita dalībnieki un viesi. Vāka zīmējumu un vēl četrus, kas rotās kādu no mēnešiem, darinājuši Latvijas bērni: Sabīne Čače no Puzes pamatskolas, Līva Ratniece no Limbažu mākslas skolas, Agate Ezera no Aizputes vidusskolas, Emīls Lapsiņš no Mazsalacas vidusskolas un Kaspars Vanka no Limbažu mākslas skolas. Pārējos astoņus kalendārā iekļautos darbus veidojuši skolēni no Gruzijas, Ukrainas, Horvātijas, Albānijas un Maķedonijas.

Vislielāko aktivitāti izrādījuši Latvijas reģionu skolu audzēkņi, sevišķi čakli bijuši bērni no Latgales skolām. Konkursā piedalījās arī skolēni no Gruzijas, Ukrainas, Horvātijas, Albānijas un Maķedonijas. Skolēni savos darbos izmantojuši visdažādākās tehnikas – veidotas kolāžas, izmantota guaša, pasteļi, akvareļi, krāsu zīmuļi un pat datorgrafika, un neiztrūkstošs elements ir arī NATO simboliku caurvijošā zilā krāsa. Drošības jēdziens bērnu zīmējumos bieži atainots kā mājas, ģimene, draugu pulks un dabas ainavas, akcentējot tādas vērtības kā miers, sadarbība un kopības sajūta.

Konkursa uzvarētāji balvās saņems dažādus mākslas priekšmetus, kā arī zīmēšanas piederumus. Tāpat skolēnu darbi būs aplūkojami arī darbu izstādē ar radošo darbnīcu, kurā labāko darbu autori, Rīgas iedzīvotāji un viesi kopīgiem spēkiem veidos instalāciju par tēmu „Drošība”.


Informāciju sagatavoja:
NATO samita preses centrs
Tālrunis: 7017764
E-pasts: summitpress@mod.gov.lv

Citāts

Andris Piebalgs

„NATO galotņu sanāksme ar pasaules līderu klātbūtni un uzmanību Rīgai šoruden noteikti būs spilgtākais starptautiskais notikums ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas reģiona politiskajā dzīvē. Lai lēmumi, kas tajā tiks pieņemti, vēl ilgi pēc sanāksmes noslēguma pasaulē nes Rīgas vārdu!"


Andris Piebalgs,
ES enerģētikas komisārs

Ziņas