Preses relīzes


 Bušs: NATO pāreja no statiskas alianses uz ekspedīcijas aliansi

28.11.2006

ASV prezidents Rīgas konferencē paziņo, ka ASV neaizies no Irākas, kamēr "misija netiks pabeigta"RĪGA, Latvija (2006. gada 28. novembris) - Sveicot visas dienas garumā notiekošo augsta līmeņa diskusiju Rīgas konference: NATO transformācija jaunajā globalizācijas laikmetā, ASV prezidents Džordžs Bušs identificēja trīs svarīgos elementus NATO paplašinātajā lomā, un sekojoši trīs galvenās prioritātes tai pašā laikā notiekošajā NATO samitā.

 Ģenerālsekretārs un Latvijas Prezidente iezīmē NATO samita prioritātes

28.11.2006

RĪGA, Latvija (2006. gada 28. novembris) - Savā centrālajā uzrunā šodien Rīgas konferencē: NATO transformācija jaunajā globalizācijas laikmetā, divas svarīgas NATO samita konferences personas, Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un NATO Ģenerālsekretārs Jāps de Hops Shefers izklāstīja galvenos uzdevumus samitam un aliansei.

 Lugars: Uzbrukums sabiedroto enerģijas piegādei ir uzbrukums NATO aliansei

27.11.2006

RĪGA, Latvija (27. novembris, 2006) - ASV senators Ričards Lugars šovakar atklāja Rīgas konferenci: NATO pārmaiņas jaunajā globālajā laikmetā atsacoties uz NATO 5. pantu - uzbrukums vienai dalībvalstij ir uzbrukums visām dalībvalstīm - enerģijas drošībai, kas šai ziņā pat apdraud alianses nākotni.

Publicē pilnu Rīgas Konferences programmu

26.11.2006.

Rīga (2006. gada 26. novembris) — Rīgas Konferences – „NATO transformācija jaunajā globalizācijas laikmetā” organizatori šodien paziņo, ka 28. novembrī ASV Prezidents Džordžs V.Bušs (George W. Bush) uzrunās Rīgas Konferences un Jauno Līderu Foruma dalībniekus.

 Pirms gaidāmā NATO Rīgas samita publicē pētījumu krājumu THE RIGA PAPERS

20.11.2006

Rīga, 2006. gada 20. novembris - šodien, 20.novembrī, vienu nedēļu pirms Rīgas Konferences „NATO transformācija jaunajā globalizācijas laikmetā" ASV Vācijas Maršala fonds kopā ar konferences līdzorganizatoriem - Latvijas Transatlantisko organizāciju (LATO) un Stratēģiskās analīzes komisiju publicējis piecus pētnieciskus krājumus, tā saucamos, THE RIGA PAPERS. Pētnieciskajos krājumos ir akcentēti svarīgākie NATO dienaskārtības jautājumi, par kuriem notiks diskusijas Rīgas Konferencē.

 Latvijas Valsts prezidente un NATO ģenerālsekretārs uzstāsies Rīgas Konferencē

15.11.2006

Rīga– šodien organizatori paziņoja, ka starptautiskajā Rīgas konferencē – „NATO transformācija jaunajā globalizācijas laikmetā” piedalīsies Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un NATO ģenerālsekretārs Jāps de Hops Shefers (Jaap de Hoop Scheffer). Šodien tika publiskota arī konferences darba kārtība un dalībnieku saraksts.

Citāts

Jeļena Šuškeviča

„Šodien NATO ir ne tikai militārā Alianse. Mums, Latvijas uzņēmējiem, ir svarīga ne tikai NATO iedibinātā kārtība un drošība, bet arī atbalsts cilvēktiesību aizstāvībai visās dalībvalstīs. Liela nozīme ir zinātnes un tehnoloģiju attīstībai un to pārnesei no militārās sfēras uz civilo. Laikā, kad aukstais karš ir beidzies, pirmajā vietā ir izvirzījies cits ierocis – zināšanas un intelektuālais kapitāls.

- Jeļena Šuškeviča,
SIA „OVI” pilnvarotā persona

Ziņas