Runu atšifrējums


 Ģenerālsekretāra runa Jauno Līderu Forumā „Ceļot tiltus nākamajām paaudzēm"

Vispirms gribu pateikties par iespēju uzstāties šajā Jauno Līderu Forumā. Vēlos pateikties par jūsu interesi par NATO un par to, ka pievienojaties Alianses politiskajiem līderiem šeit Samita laikā Rīgā.
Ir dauzi iemesli, kālab vienmēr ar lielu prieku braucu uz Rīgu. Viens no iemesliem ir fakts, ka Rīgā dzimis un pavadījis bērnību viens no cilvēkiem, ko es ļoti apbrīnoju - Jesaja Berlins, kurš ir viens no pagājušā gadsimta izcilākajiem filozofiem.

27 Nov, 2006 – Speech by H.E. Mr. Artis Pabriks, Minister of Foreign Affairs of Latvia  at the Young Leaders Forum Opening – „Crossing the Bridge to Riga” Ārlietu ministra Arta Pabrika runa Jauno Līderu Forumā "Ceļot tiltus nākamajām paaudzēm"

Lai cik greznas un pat lieliskas NATO oficiālās sanāksmes būtu, pašas NATO interesēs ir arī tas, lai līdztekus risinātos alternatīva, svaiga un pat provokatīva smadzeņu centra vai foruma darbība, kurā tiktu apspriesti globālās drošības jautājumi un kurā tiktu rasti jauni risinājumi vai kritiski tiktu izvērtēti vecie.

Jāpa de Hopa Shefera (Jaap de Hoop Scheffer) NATO ģenerālsekretāra runa Jauno Līderu seminārā: „Ceļot tiltus nākamajām paaudzēm”

Jaap de Hoop Scheffer (thumb)14.07.2006

Dāmas un kungi,

Man ir prieks šodien būt šeit, Rīgā. Lai gan mēs ar sievu ieradāmies šeit, lai, galvenokārt, diskutētu par sagatavošanos NATO samitam novembra beigās, es priecājos par iespēju runāt par NATO ar tik plašu Latvijas sabiedrības daļu. Un jo īpaši priecājos šeit redzēt tik daudz jaunākās paaudzes cilvēku.


Citāts

Ojārs Kalniņš

„Es gribētu teikt tā, ka samits Rīgai un Latvijai ir galotne, bet tikai nākamā, nevis pēdējā."

- Ojārs Kalniņš,
Latvijas institūta direktors

Ziņas