Valsts prezidentes atklāšanas uzruna NATO galotņu sanāksmes sesijā

Valsts prezidentes atklāšanas uzruna NATO galotņu sanāksmes sesijā

      Man ir liels lepnus, ka mēs varam Jūs redzēt šeit, Rīgas galotņu sanāksmē. Paldies par Jūsu uzticību mums un par Jūsu devumu NATO, kas ir tik veiksmīgi darbojusies desmitiem gadus, lai nodrošinātu mieru, stabilitāti un demokrātiju visās NATO dalībvalstīs, kas pašas ir pieņēmušas šos augstos mērķus – cīnīties par brīvību un demokrātiju.

      Mēs,  latvieši, kopā ar mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā zinām, ko nozīmē tas, ka nav brīvības un cik dārga ir brīvība. Mēs par to esam arī dārgi samaksājuši. Mums ir paveicies, ka pēc daudziem totalitārisma jūga gadiem mums ir izdevies atgūt brīvību dziesmotajā revolūcijā, kas ne vienmēr ir iespējams – dažreiz ir nepieciešama asinsizliešana, lai atgūtu brīvību.

Foto galerija- Valsts prezidente sagaida valstu un valdību vadītājus NATO galotņu sanāksmes norises vietā EN
Foto galerija- NATO galotņu sanāksmes sesija EN

Latvijas prezidente tiekas ar ASV prezidentu

Latvijas prezidente tiekas ar ASV prezidentu

Latvijas prezidente V. Vīķe-Freiberga tiekas ar ASV prezidentu Džordžu Bušu

Foto: Juris Krūmiņš

Galerija no tikšanās

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas uzruna

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas uzruna

Valsts prezidentes rīkotā koncertā par godu  NATO galotņu sanāksmei

 Laipni lūdzam šajā skaistajā Latvijas Nacionālās operas ēkā! Latvija ir patiešām lepna, ka mēs varam rīkot 2006. gada NATO galotņu sanāksmi tikai nedaudz vairāk kā divus ar pusi gadus pēc pilntiesīgas dalības organizācijā. Galotņu sanāksme ietver smagu darbu un diskusijas, tādēļ mēs vēlētos Jums pasniegt šo koncertu kā īsu aprakstu par Latvijas māksliniekiem:  mūziķiem, dziedātājiem un dejotājiem, lai parādītu Jums to, ko spēj sniegt Latvijas kultūra. Jānis Rainis ir rakstījis: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies,” – koncerta programma aptver gan tradicionālās, gan klasiskās mūzikas skaņdarbus, gan arī modernu mūziku un deju. Šodien Jūs varēsiet iepazīties ar Latvijas vēsturisko mantojumu, ar to mantojumu, kas nav taustāms. Jūs varēsiet iepazīties ar latvju dainām, un Jūs jau dzirdējāt vienu no šādiem dziedājumiem, maģiskā veidā aicinot saulīti pie debesīm. Šajā galotņu sanāksmē mēs arī lūkojamies uz sauli māti, un lūdzam, lai tā dod mums gaismu, brīvību, mieru un drošību visos nākamajos gados. Lai Jums jauks vakars!

ASV prezidenta ierašanās Rīgas lidostā

ASV prezidenta ierašanās Rīgas lidostā

ASV prezidenta Džordža Buša ierašanās Rīgas lidostā

Foto: Aivars Liepiņš

Galerija no pasākuma

Rīgas konference

Rīgas konference

Rīgas konference

Foto: Juris Krūmiņš

Galerija no konferences

Drošības zona ap Olimpisko sporta centru

No 28.novembra pulksten 00.00 līdz 29.novembra pulksten 19:00 tiks slēgta gājēju kustība teritorijā ap Olimpisko sporta centru, kuras robeža ir šāda: 
NATO ģenerālsekretāra un Latvijas Ministru prezidenta kopīga preses konference

NATO ģenerālsekretāra un Latvijas Ministru prezidenta kopīga preses konference

NATO ģenerālsekretāra un Latvijas Ministru prezidenta kopīga preses konference

Foto: Anda Kukemilka

Galerija no pasākuma

Artis Pabriks tiekas ar ASV Senāta Ārlietu komitejas vadītāju

Ārlietu ministrs Artis Pabriks, NATO samita priekšvakarā tiekoties ar ASV Senāta Ārlietu komitejas vadītāju Ričardu Lugaru, uzsvēra NATO lomu starptautiskās drošības garantēšanā un pateicās par ASV sniegto palīdzību Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā. 
Valsts prezidentes preses konference

Valsts prezidentes preses konference

Laipni lūdzam preses centrā! Šis būs preses aktivitāšu centrs visas NATO galotņu sanāksmes laikā. Šodien man bija prieks uzņemt NATO ģenerālsekretāru. Mums jau bija divpusēja tikšanās, bet šis ir tikai sākums tiem intensīvajiem notikumiem, kas šeit plānoti. Mums bija saruna par dažādiem jautājumiem, kas tiks apspriesti galotņu sanāksmē. Šovakar mums jau ir pirmais pasākums, kas ir saistīts ar publiskās diplomātijas aktivitāšu programmu, un mēs ļoti priecājamies, ka konferencei par pāreju uz jauno globālo laikmetu ir reģistrējies izcils runātāju spektrs.
Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas runa

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas runa

prezidentes rīkotās vakariņās par godu Rīgas konferences atklāšanai

Man ir patiess prieks kā prezidentei redzēt Jūs visus šeit šinī ārkārtīgi svarīgajā notikumā, jo šī galotņu sanāksme, kas notiek Rīgā ir ļoti īpaša dažādu iemeslu pēc, un viens no šiem iemesliem ir tas, ka tādējādi tiek parādīts, kā NATO ir pārveidojusies no organizācijas kas stājās pretī Dzelzs priekškara virzīšanai uz priekšu, par daudz plašāku organizāciju. NATO šeit mums Latvijā atgādina par tām lielajām izmaiņām, kas mums notikušas. Mums ir jābūt priecīgiem par to, ka Eiropa vairs nav sadalīta. Cik ļoti mums ir paveicies, ka tik daudzās valstīs ir radusies iespēja atgūt neatkarību, ir iespēja noteikt pašiem savu nākotni un attīstību, kā arī dzīvot mierā, drošībā un demokrātijā.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Citāts

Aivis Ronis

„Vēl nekad agrāk savas trauksmainās vēstures laikā Latvija nav baudījusi tādu drošības līmeni kā šobrīd

Aivis Ronis,
bijušais vēstnieks NATO

Ziņas