Jaunie līderi Rīgā diskutēs par NATO nākotnes vīziju

picture_194_600x450.jpg
Jaunieši diskutē Jauno Līderu Forumā 2006. gada jūlijā, Rīgā

23.11.2006.

No 2006.gada 27. - 29.novembrim līdztekus NATO galotņu sanāksmei Rīgā pulcēsies jaunie līderi no visas pasaules, lai kopīgi izstrādātu savus priekšlikumus NATO reģionālās un globālās lomas nostiprināšanai.

Jauno Līderu Foruma dalībnieki - 50 jaunie profesionāļi, nevalstisko organizāciju, akadēmisko, politisko un biznesa aprindu pārstāvji no vairāk nekā 30 NATO dalībvalstīm un partnervalstīm - turpinās jau šā gada vasarā, jūlijā Rīgā aizsākušās diskusijas par, viņuprāt, aktuālajiem starptautiskās drošības jautājumiem. Tie ir Afganistānas stabilizācija un demokratizācija, NATO globālā partnerība, Rietumvalstu politika attiecībā uz Krieviju, NATO paplašināšanās un enerģijas drošība.

Ar savām rekomendācijām 28.novembrī jaunieši iepazīstinās NATO ģenerālsekretāru Jāpu de Hopu Sheferu (Jaap de Hoop Scheffer). Ir plānots, ka 29.novembrī jaunieši tiksies arī ar atsevišķu NATO valstu un valdību vadītājiem, lai pievērstu uzmanību, viņuprāt, svarīgākajiem NATO nākotnes izaicinājumiem.

Forumu 27.novembrī atklās LATO, NATO un Konrāda Adenauera fonda pārstāvji, kā arī LR Ārlietu ministrs Artis Pabriks un Čehijas Ārlietu ministrs, bijušais NATO Prāgas samita sagatavošanas grupas vadītājs Aleksandrs Vondra (Alexander Vondra). Jauniešus uzrunās arī bijušais Ņujorkas mērs Rūdolfs Džuliāni (Rudolph W.Giuliani). Triju dienu laikā jaunieši iesaistīsies arī dinamiskās diskusijās ar vadošajiem drošības un aizsardzības politikas ekspertiem, piedaloties arī paralēli notiekošajā Rīgas konferencē „NATO transformācija jaunajā globalizācijas laikmetā".

ŽURNĀLISTU ievērībai - dalība publiskajās Jauno Līderu Foruma paneļdiskusijās - 27.novembrī un 28.novembrī - tikai ar iepriekšēju REĢISTRĒŠANOS pie LATO preses sekretāres Dagnija Stuķēnas pa e-pastu dagnija@lato.lv. Sīkāka informācija pieejama www.rigasummit.lv mājas lapā novietnē „Konferences" pie Jauno Līderu Foruma sadaļas.

Forumu organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO Rīgas samita organizācijas biroju. To atbalsta Rīgas 2006.gada NATO samita Atbalsta komiteja , Konrāda Adenauera fonds , NATO un Rīgas dome.

Sīkākai informācijai aicinām sazināties ar Dagniju Stuķēnu, LATO preses sekretāri, tālrunis: + 371 701 7754, mob. +371 2 9470708, e-pasts: dagnija@lato.lv .

Citāts

Tonijs Blērs

„Samits būs nozīmīgs notikums, kurā NATO valstu vadītāji runās par NATO nākotni, un vēlos teikt paldies Latvijai par tā rīkošanu

- Tonijs Blērs,
Lielbritānijas premjerministrs

Ziņas